Diaverum România angajează personal pentru clinicile din București și Brașov

Pentru clinicile de dializă Diaverum România: București și Brașov, se fac angajări pentru infirmieră/ îngrijitoare (f/m).

Diaverum este unul dintre liderii mondiali în furnizarea de servicii medicale de dializă și cel mai mare furnizor independent de servicii renale din Europa și a cărui prioritate este în permanență pacientul. Experiența noastră în oferirea de servicii renale datează de mai bine de 25 de ani.

În prezent, Diaverum operează în peste 20 de țări,cu peste 11,000 de angajați motivați să deservească peste 35,000 de pacienți.

Diaverum Româniase poziţionează pe locul al doilea pe piața serviciilor medicale de dializă din România,cu o prezență de 27 clinici de dializă, având peste 1000 de angajați ce îngrijesc peste 3900 pacienți.

Pentru mai multe informații despre Diaverum vă rugăm să accesați www.diaverum.com. Creșteți alături de noi!

Ce oferim:

Oferim o poziție interesantă pentru o persoană ce își dorește să facă o diferență în viața pacienților noștri. Prin serviciile de îngrijire oferite în acord cu procedurile Diaverum veți asigura o creștere a calității vieții pentru pacienții noștri iar ca angajat Diaverum veți lucra într-un mediu de lucru plăcut si profesionist.

Responsabilități:

  • Curăţarea si dezinfectarea după fiecare tură de dializă a sălilor si echipamentelor de dializă
  • Schimbarea lenjeriei după fiecare dializă
  • Transportarea lenjeriei la spălătorie, în containere speciale și predarea acesteia către firma de curaţenie
  • Primirea și ajutarea pacienţilor care efectuează dializă
  • Transportarea substanţelor și soluţiilor de la depozit în sala de dializă
  • Ajutarea la descărcarea și transportul pe secţie a materialelor comandate în centrul de dializă
  • Servirea și hrănirea pacienţilor în timpul ședintei de dializă
  • Insoţirea bolnavilor dializaţi la unele investigaţii de laborator
  • Pregătirea salonului pentru dezinfecţie, la indicaţia personalului medical, ori de cate ori este necesar
  • Participarea la ședinţele de instructaj medical si analiză a activitaţii centrului de dializă

Cerințe:

  • Certificat de competență profesională in calificarea de infirmieră
  • Experienţa peo poziţie similară constituie un avantaj
  • Studii medii
  • Disponibilitate pentru program în ture de zi
  • Capacitate de lucruin echipă, empatie, orientare spre nevoile pacientului, buneabilitaţide comunicare.

Viziunea 2025: Pentru viață! Să fim prima alegere în oferirea de servicii renale.

Valori: competența, pasiune, inspirație.

Doriți să faceți parte dintr-o echipă inovatoare în domeniu? Trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa HR.Romania@diaverum.com

Lasă un răspuns

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.